Firma A SERVIS LIPKA ako jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a novo aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu vrátane servisu odstránenia graffiti z našich AGO.

Antigraffiti náter je možné aplikovať vo viacerých vrstvách na rôzne typy povrchov a plastov. Antigraffiti náter sa nenanáša na sklo, priehľadný polykarbonát a leštené kovy. Antigraffiti náter možno aplikovať na plochy pri vonkajšej teplote nad 10 ° C. Na hladké plochy väčšinou aplikujeme 3 vrstvy AGO a pri poréznych fasádach je nutné naniesť 6-12 vrstiev AGO. Antigraffitovou ochranu je možné naniesť aj na marmolit, na ktorý sa aplikuje 3-5 vrstiev v cene do 17 €/m2 Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná v Českej republike garantuje funkčnosť antigraffitovej ochrany za najnižšiu cenu za m². Povrchy s AGO možno vždy ošetriť so 100% výsledkom odstránenie graffiti. Ako jediní sme schopní zabezpečiť servisné práce po aplikácii AGO, to znamená, ak je Váš majetok poškodený po nanesení ochrany Bellinzoni vykonáme servis a graffity odstránime. Pretože bola ochrana vplyvom odstránenia porušená, potom je na mieste vykonať jednorazový náter celkom zadarmo a tým je AGO opäť plne funkčná. Takto vykonaná práca je bezkonkurenčná a AGO tak vydrží 4 až 6 rokov.

Tento postup je ekonomicky veľmi prijateľný a konkuruje permanentným náterom. Túto službu ponúkame v SR najlacnejšie a sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, po novom aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo. Náš postup je nasledovný: ak sa objaví na fasáde graffiti, tak vždy ho odstránime a ZADARMO na mieste kde sme odstránili graffiti, nanesieme novú vrstvu AGO, keďže bola oslabená našou odstraňovacou činnosťou. Tento náš postup je ekonomicky veľmi prijateľný a konkuruje permanentným náterom, ktoré sa pohybujú od 20 €/m².

AGO

 

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– fasádu netesní, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– náter je hydrofóbny – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu
 

Odstránenie graffiti

Pri odstránení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúda.

OG 1

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.