Kvalitné čistenie kobercov

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. prevádzkuje upratovacie služby už 20 rokov pre mnoho významných zákazníkov po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Na dôkladné hĺbkové vyčistenie koberca používame kvalitné kotúčové stroje s rotačnými kefami, do ktorých pridávame značkovú chémiu Bosch RTS. Naše prístroje nepoužívajú žiadne bieliace prípravky ani optické zosvetľovače. Strojové hĺbkové čistenie kobercov vykonávame jedine kotúčovým strojom, na ktorom je nasadená šampónovacia kefa, ktorej štetiny disponujú výškou 12 cm. Štetiny kefy sú mäkké, tým pádom je zaručené, že vlákna koberca nebudú poškodené.
 

koberce 2

 
Na záver čistenia použijeme vysokotlakový 3-motorový vysávač s úzkou hubicou, ktorá nám koberec zbaví všetkých nečistôt, roztočov, nežiaducich pachov a zároveň vysuší koberec takmer dosucha. Garantujeme, že po našom hĺbkovom a dezinfekčnom čistení Vám nezostanú žiadne fľaky na koberci. Zásadne Vám neodporúčame extrakčnú metódu čistenie kobercov, ktorú používajú niektoré konkurenčné firmy. Táto metóda je založená na princípe vstreknutia chémie do koberca a rýchleho odsatia. Chémia sa nedostane do hlbokej štruktúry koberca. Navyše extraktory, ktoré majú jeden, nanajvýš dva motory, nie sú natoľko silné, aby odsali maximum nečistôt. Po doschnutí bývajú koberce fľakaté, alebo v krátkom časovom období opäť silne znečistené.

Ručné čistenie čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA veľmi efektívne realizuje ručné čistenie a tepovanie sedačiek, kresiel a čalúnenia. Na dôkladné vyčistenie čalúnenia používame modernú šetrnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami napení a zapracuje do textílie. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu. Ručné čistenie čalúnenia je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenie zbaviť všetkých nečistôt.
 

cisteni-calouneni 1

 

Ostatné činnosti firmy A SERVIS LIPKA

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR.