Hĺbkové čistenie markíz

Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom zabezpečuje a odporúča čistenie a impregnáciu markíz. Realizujeme čistenie plastových markíz, textilných markíz a slnečníkov. Čistenie markíz môže byť vykonané súčasne s umývaním okien alebo ako samostatne realizovaná objednávka. Pre dôkladné čistenie textilných markíz je dôležité používať kvalitné chémiu. Oproti látkovým markízam je údržba plastových markíz oveľa jednoduchšia. Naša firma vyčistenie markíz zabezpečuje s čistiacou chémiou značky Bosch RTS. Táto chémia je veľmi účinná, pretože dokáže preniknúť hlboko do štruktúry tkaniny a naviaže na seba nežiaduce znečistenie. Pre splnenie účelu chémie Bosch RTS je potrebné naniesť ju rovnomerne na textíliu a chvíľu nechať pôsobiť, aby sa mohla vsiaknuť do tkaniny a nadviazať na seba nečistoty. Potom použijeme jemné kefy, ktoré spoločne s chémiou odstránia všetky nečistoty z textílie. V závere procesu čistenia sa textília na markíze dôkladne vysaje turbo vysávačom s úzkou kobercovou štrbinovou hubicou. Povrch textílie je tak perfektne zbavený nečistôt a všetkej vlhkosti.

Sme schopní udržiavať Vaše markízy čisté aj vo výškach a to pomocou certifikovaných horolezcov odborne vyškolených podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou. S výškovými prácami majú mnohoročné skúsenosti a pri práci vždy starostlivo dbajú na zásady bezpečnosti. Náš tím horolezcov používa typizované body, takže si dokážu poradiť s čistením a impregnáciou markíz na veľmi ťažko dostupných miestach.

markýzy 1

 

Nanoipregnácia markíz

Po kvalitnom vyčistení markízy odporúčame naniesť na textíliu impregnáciu. Naša firma je Vám schopná zaistiť impregnáciu látkových markíz, pre ktorú je podmienkou vhodné počasie. Pri zabezpečovaní impregnácie používame chémiu, ktorú odoberáme priamo od výrobcu markíz. Pre kvalitne nanesenú impregnáciu je dôležité, aby sa robila za pekného dňa a aby bolo bezvetrie. Teraz používame len a len NANOIMPREGNÁCIU, pretože tá jediná má dnes zmysel a zaručí 100% ochranu textílie. Nami používané metódy profesionálneho čistenia, odstraňovania nečistôt, škvŕn a nanášania impregnácie na markízy a slnečníky sú vykonávané na základe odborných školení a získaných certifikátov prostredníctvom vysoko kvalitných strojov vrátane profesionálnych účinných čistiacich a impregnačných prípravkov.

Pravidelnú údržbu Vám odporúčame, aby ste mohli markízu využívať čo najdlhšie bez nutnosti meniť poťah. Prelátkovanie je 3x až 4x drahšie ako čistenie a impregnácia. Takže z jednoduchej kalkulácie je zrejmé, že je výhodnejšie čistiť a impregnovať najmenej každé dva roky. Keď dáte nové látky, bude nutné opäť každé dva roky čistiť a impregnovať. Keď vynecháte impregnáciu, budú látky cca. za 4 roky nevyčistiteľné. U svetlých látok aj skôr. Taká je prax. Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva umývanie a čistenie markíz vo výške. Výškové práce vykonávame pomocou rebríkov, vysokozdvižných plošín, či horolezeckej techniky. Snažíme sa voliť vždy to najrýchlejšie a najekonomickejšie riešenie.

Na záver Vám odporúčame neodkladať čistenie markíz na niekoľko rokov, nakoľko zožltnutie či očernenie textílie je úplne nevratné. Ak sa budete pravidelne starať o Vaše markízy, predĺžite im tak životnosť a hlavne dlhodobo udržíte nový vzhľad. Vezmite na vedomie, že markízy sú silnými lapačmi prachu a nečistôt, preto ich čistite a udržujte pravidelne a budete mať radosť z čistoty Vašich markíz, ktoré sú v mnohých prípadoch v exteriéri vnímané ako veľmi dôležitý doplnok.

myti-markyz-praha

Ďalšie činnosti medzinárodnej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o.:

Ponúkame celý rad služieb od strojového čistenie kobercov pomocou kotúčového stroja s rotačnými kefami, strojové čistenie podláh, voskovanie podláh – fluatáciu, umývanie a čistenie okien a výkladov, ďalej umývanie a čistenie okien a presklených plôch vo výške pomocou horolezeckej techniky, alebo z hydraulických ramien a montážnych plošín. Umývanie a čistenie okien, rámov, parapetov, výkladov, okien a presklených plôch vo výške, práce umývanie a čistenie vo výške, umývanie a čistenie okien pomocou horolezeckej a zlaňovacej techniky, Strhnutie a odstránenie z výkladov, okien a sklenených tabúľ fólií, ochranných fólií, samolepiek, bannerov, reklamných polepov a polepov akcií. Vyškrabanie a vyčistenie farieb a silikónov po rekonštrukciách výkladov a zvyškov lepidiel po strhnutých polepoch, fóliách, polepoch reklám a polepoch akcií korundovými žiletkami. Umývanie a čistenie okien, výkladov a presklených plôch po maľovaní, maliaroch, rekonštrukciách, stavbe, prestavbe, výmene skiel a výkladov, pred otvorením prevádzkarne, pri otvorení nového podniku a obchodu. Umývanie a čistenie okien v domácnosti, vo firme, v obchode, prevádzkarni, v byte, na dome a v rodinnom dome. Umývanie a čistenie plastových okien, kastlových okien, balkónových okien, ventilačiek, strešných okien, neotvárateľných okien, sklenených stien, výťahov, kancelárií. Servisné umývanie a čistenie okien a výkladov. Jednorazové umývanie a čistenie okien a výkladov. Nárazové umývanie okien, výkladov, log, pútačov, vývesných štítov, mreží, roliet, žalúzií, vonkajších predokenných žalúzií, zrkadiel, zrkadlových stien, reklám, solárnych panelov, výkladov prevádzok obchodných centier. Odstraňujeme graffity a nanášame antigraffitovú ochranu. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej, Českej republike, v Rakúsku a Nemecku. Pokiaľ Vás zaujali naše ponúkané práce, navštívte naše firemné internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.