Ako jediná firma v SR ponúkáme kvalitné opravy fasád. Dbáme na to, aby boli Vaše budovy úplne čisté a opravené. Zaručujeme kompletný servis, ak si od nás objednáte kompletnú službu, potom sme schopní Vám opraviť fasádu tak, že drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo odreté rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. V okamihu, keď je fasáda opravená, môžeme naniesť novú fasádnu farbu špičkovej kvality značky Weber v 2 vrstvách, alebo antigraffitovú ochranu. Naši odborne vyškolení pracovníci sú schopní zaistiť opravy fasád na Vašich domoch počas krátkeho času a so 100% výsledkom. Naši špecialisti vykonávajú aj okrem toho opravy na historických budovách a pracujú vo výškach, kde používajú horolezeckú techniku. Všetky naše služby zabezpečujeme po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

Natieranie fasád

U odstránenie graffiti z fasád domov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Preto si často nechávajú zákazníci svoju fasádu premaľovať tak, aby bol výsledok čo najlepší. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebná počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádne farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Zaistíme až 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrova, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.

Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakou vodou v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda. Všetky tieto služby realizujeme aj na výškových budovách (práca vo výškach), ktorú vykonáva náš tím profesionálnych pracovníkov špeciálne vyškolených na prácu vo výškach. Ľahšie prístupné miesta vo výškach natierame pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia a rebríka. Pre ťažko prístupné miesta máme tím certifikovaných horolezcov, ktorí vykonávajú natieranie a opravy fasád vo výškach pomocou horolezeckého vybavenia. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

natirani fasad

 

Čistenie fasád

K najväčšiemu znečisteniu dochádza pri fasádach budov v mestách, kde sa usadzujú rôzne nečistoty a bohužiaľ bývajú často stredom záujmov sprejerov. Najznámejšie graffity sú tzv. Tagy, nezmyselné podpisy, ktorými sa súčasná poklesnutá a bezprizorná mládež pokúša zviditeľniť. Naša firma zabezpečuje kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach použitím horolezeckej techniky. Fasády tak zbavíme prachu, rias, plesní, vtáčieho trusu, lišajníkov alebo iných nečistôt. Ak ste nespokojní s fasádou na Vašom objekte, nie je lepšie riešenie ako ju vyčistiť. Sme schopní Váš dom alebo akýkoľvek iný objekt kompletne zbaviť akéhokoľvek znečistenia na stenách (škvrny od farieb, organická nečistota, graffiti). Pokiaľ sa jedná o bežné znečistenie umývame fasády ručne (od 1,50 €/m²), pri vyššom znečistení čistíme vysokotlakovou pištoľou použitím aktívnej čistiacej zložky Flamil super 3 (od 3 €/m²). Ak sa objavia škvrny, ktoré nejde odstrániť normálnou cestou, odporúčame opravu fasády nanesením vhodnej farby (od 7 €/m²). Používame kvalitné fasádne farby od firmy Weber. Fasádne farby Weber ponúkajú širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcu nielen moderné technické, ale aj aktuálne architektonické požiadavky.

Ak na Vašom objekte máte často problémy so znečistením graffitov alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa prosím aj do sekcie antigraffiti, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevencie pred graffitmi. Čistenie vykonávame umývaním, tlakovým umývaním s aktívnou čistiacou zložkou, tlakovým umývaním sódou – systémom zásobníka ARMEX, pieskovaním, pieskovaním Granit, pieskovaním ľahkými abrazívami – vlašskými orechmi, pieskovaním špeciálne pieskovačkou W/125 s riaditeľným tlakom, na pieskovanie a reštaurovanie sôch, historických objektov, na pieskovanie citlivých prírodných materiálov, pieskovca, vápenca, opuky, travertínu, teraca. Pieskovanie interiérov a exteriérov budov, krovy, stropy, všetko zašlé, fasády a plášte budov. Čistenie a umývanie fasád, okien, presklenných plôch vo výškach, vykonávame pomocou horolezeckej a zlaňovacie techniky, alebo pomocou hydraulických ramien pojazdných montážnych plošín, práce vo výškach. Ďalej vykonávame čistenie, tryskanie a umývanie fasád, stien, priečelie, portálov a plášťov budov, hál, priemyselných hál, sendvičových plášťov, plechových stien a opláštenie, betónových stien, presklenných stien, polykarbonátových stien, luxferových a kopilitových stien, zámkových dlažieb, dlažieb a obkladov, chodníkov, predokenných žalúzií, slnolamov a oceľových konštrukcií.

výšky 1

 
Praskliny a drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo oprýskané rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. V rámci nášho „systému čistých budov“ sme schopní zabezpečiť najnutnejšie povrchové úpravy a opravy fasád. Táto služba sa odporúča ak je povrch na objekte, na ktorý máte v pláne nanášať ochranný antigraffiti náter alebo náter fasádnou farbou, schátraný, popraskaný, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka.

Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrovať, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovú fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

AGO

 

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Svojim zákazníkom ponúkame rad služieb v profesii upratovaní ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh, hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie čalúneného nábytku a sedacích súprav. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukciou, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.