A SERVIS LIPKA, s.r.o. patrí medzi profesionálne upratovacie služby. Počas niekoľkých rokov sme sa vypracovali v dynamickú a spoľahlivú upratovaciu firmu so širokým poľom pôsobnosti a svoje skúsenosti neustále vyvíjame. Máme profesionálnych zamestnancov, na ktorých sa môžete s Vašou požiadavkou vždy obrátiť a oni Vám ochotne vyjdú v ústrety.

Kvalitné voskovanie podláh

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovým umývaním je dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj dlhšie vydrží a získa protišmykový povrch. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru. Polymérový vosk nanášame v dvoch a troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý zabráni nečistotám v tom, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju.

Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk a naši odborní pracovníci vždy zvolia vyhovujúci vosk na ošetrovanú podlahu. Na voskovanie podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zaistia, že Vaše podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Početnosť voskovania podlahy veľmi záleží od umiestnenia a namáhanosti podlahy. Na podlahu dávame prevažne vosk, ktorý je v pololesku alebo mate. Našou samozrejmosťou pre Vás je poradenstvo vo voľbe ideálneho voskovania Vašej podlahy a komplexný servis v ošetrení podláh. Zanedbať voskovanie podlahy sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy totiž môže siahať do sumy, za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú.

Renováciu podlahy odporúčame vždy po strojovom vyčistení podláh, a to nanesením priemyselného polyméru – voskovaním podlahy čiže fluatáciou. Na podlahu dávame spravidla pololesklý vosk. Výhodou vosku – polyméru je, že na podlahách nie je vidieť toľko stôp, má mierny protisklz a predovšetkým sa vďaka nemu podlaha lepšie udržuje. Ďalšou veľkou výhodou nanesenia polyméru na podlahu je to, že veľmi výrazne predĺži životnosť Vašich podláh. Riešite práve problém s renováciou či údržbou, čistením, voskovaním či impregnáciou Vašich podláh? Neváhajte nás kontaktovať a radi Vám vypracujeme cenový návrh. Naši preverení zamestnanci našej medzinárodnej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. prechádzajú pravidelným školením a vzdelávaním v oblasti používania upratovacej chémie a technologických postupov upratovania vrátane strojového vybavenia. Môžete sa tak spoľahnúť na kvalitu našej odvedenej práce, vďaka ktorej budú Vaše podlahy ako nové.

vosk1

 

Strojové čistenie podláh

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva strojové čistenie podláh v celej Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Rakúsku. Čistenie vykonávame kotúčovým strojom, na ktorý je možné použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Je možné využiť aj tretí nadstavec, čo je tvrdý drôtený kotúč Tinex. Zdôrazniť musíme, že neexistuje účinnejší drhnúci stroj ako tento jednokotúčový stroj. Veľké a malé podlahové automaty, ktorých prítlak na kefy nie je vyšší ako 10 kg, sú určené len na bežnú údržbu podláh nie na detailné a hĺbkové vyčistenie podláh. Váha kotúčového stroja, ktorý používa naša firma, sa blíži k 40 kg. Pri strojovom čistení podláh je veľmi dôležité používať veľmi šetrnú chémiu. Na všetky generálne a hĺbkové čistenia používame zásaditú chémiu. Len na upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dôkladne odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Na iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívna a citlivé podlahy môže poškodiť. V prípade prírodných a kamenných podláh sa táto chémia nesmie použiť ani pri ich čistení po stavebných činnostiach, pretože nepriaznivo ovplyvní konečný vzhľad podlahy.

Pri generálnom čistení podláh vždy skúšame niekoľko druhov výkonnej chémie a začíname spravidla od tej najslabšej verzie. Pre podlahu je dôležité vybrať chémiu, ktorá by splnila požadovanú reakciu svojou účinnou zložkou a aby bola čo najslabšia. V nasledujúcom kroku čistenia, roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice, ktorá je napojená na turbo vysávač. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku, ešte raz odsajeme nečistoty a podlahu necháme doschnúť. Na záver čistenia odporučíme zákazníkovi, aby si nechal zakonzervovať podlahu tzv. fluatáciou prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku). Následná úprava a povrchové ošetrenie podláh je veľmi dôležité. Čistíme strojovo napr. dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy, kamenné podlahy, atď. Zamestnanci našej upratovacej firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy.

podlahy 1

 

Ďalšie služby, ktoré poskytuje medzinárodná firma A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá sa odporúča aplikovať na sklené výplne so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Realizujeme denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Všetky naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.